Strona główna > Moje finanse > Kursy walut

Aktulane kursy walut

Kurs walutowy to cena waluty wyrażona w postaci innej waluty. Istnieją 3 podstawowe podziały kursów walutowych: kurs sztywny (jest on ustalany przez państwo, nie ulega wahaniom), kurs stały (ulega wahaniom lecz zakres tych wahań jest ściśle ustalony) oraz kurs płynny (ukształtowany poprzez popyt i podaż). Jeżeli chcesz dokonać transakcji w obcej walucie: np.: bierzesz kredyt we frankach szwajcarskich, wybierasz się za granicę, musisz wziąć pod uwagę kurs walutowy oraz jego zmiany w czasie.

Kantor Walutomat.pl

Gdy złotówka traci na wartości, za daną walutę należy zapłacić więcej, natomiast umocnienie się złotego skutkuje spadkiem cen za waluty zagraniczne. Ma to ogromne znaczenie w przypadku decyzji kredytowych, spłat rat w obcych walutach, czy zwykłej wymiany w celach zakupowych czy turystycznych.

 

Walutę możesz wymieniać praktycznie w każdym banku oraz w kantorach. Zazwyczaj wiąże się to ze sporą różnicą kursową pomiędzy ceną kupna i sprzedaży. W przypadku transakcji na większą kwotę różnica kursowa powoduje stratę na transakcji wobec kursu średniego. Od jakiegoś czasu popularną metodą wymiany waluty stały się kantory internetowe. Różnice kursowe w kantorach internetowych są minimalne, a cała idea wymiany walut w takim kantorze opiera się na bezpośredniej wymianie pomiędzy użytkownikami kantoru online. Kantor pobiera tylko minimalną prowizję od wartość transakcji. Wymiana waluty w kantorze online pozwala zaoszczędzić sporo środków unikając bankowych spreadów oraz zwykłych różnic kursowych.

 

Sprawdzonym i rzetelnym kantorem wymiany walut przez internet jest coraz popularniejszy Walutomat. Walutomat pozwala na szybkie i bezpieczne wymiany walut pomiędzy innymi ludźmi z pominięciem banków. Polecamy bezpłatną rejestrację w serwisie i zapoznanie się z zasadami działania takiego kantoru.

 

Aby zarejestrować się kliknij:

Kurs walutowy

Moje Finanse

Kantor internetowy